Nawyki, Rozwój osobisty

12 zgubnych nawyków, które warto zmienić, aby odnieść sukces.

12 miesięcy – 365 dni – 8760 godzin – 525600 minut lub po prostu 3153600 sekund mamy na to by w ciągu roku coś w swoim życiu zmienić. Działając po staremu posiadamy pewne przyzwyczajenia, których musisz się koniecznie pozbyć zacząć swoje życie na nowo – na wyższym poziomie.

Na podsumowania zawsze przyjdzie czas, ale już teraz można stwierdzić, że ten rok jest dla Ciebie rokiem znaczącym. Łapiesz okazję do samorozwoju, pogłębiasz wiedzę czy poznajesz nowych ludzi, czyli przez te 525600 minut w roku starasz się odnieść sukces w tym co robisz.

Jeżeli chcesz, aby przez kolejne 12 miesięcy Twoje życie czy biznes weszło na wyższy, lepszy poziom musisz koniecznie zacząć od zmiany swoich złych nawyków. Dlatego poznaj 12 złych przyzwyczajeń, które warto zmienić w kolejnym roku, przynajmniej 1 na miesiąc.

1. Przestań myśleć, że się poddajesz w jakiejkolwiek sytuacji.

Sukces w życiu czy biznesie odnosimy wtedy, gdy twardo dążymy do celu. Błędy są rzeczą ludzką, ale nauka, która z nich wynika, jest wiedzą bezcenną. Walcz, działaj i nie poddawaj się.

2. Nie pozwól innym decydować za Ciebie.

Pamiętaj, że to Ty jesteś panem swego losu i żadna osoba na świecie nie jest w stanie za Ciebie czegokolwiek doświadczyć, czy przeżyć Twoje życie. Pamiętaj, że to TY jesteś jedyną osobą, która wie, co robić, aby Twoje życie stało się lepsze. Wierz w swoją wizję, wiedzę i intuicję. Twoje życie to Twoja indywidualna historia, którą tylko Ty możesz napisać.

3. Przestań myśleć, że sukces leży tylko w twoich rękach.

Sukces to praca grupowa. Bądź więc mądry i na tyle odważy, aby poprosić innych, którzy już osiągnęli sukces o pomoc czy poradę. Pozwól sobie, gdy będziesz tego potrzebować, by Ci pomogli. Ucz się na cudzych błędach gdyż są one bezcenne.

4. Nie goń za tymi, którzy nie są tego warci.

Nie trać swojego czasu na ludzi czy projekty, z których nie będziesz czerpać satysfakcji czy wymiernych korzyści. Nie wsiadaj do pociągu, który w każdej chwili może się wykoleić, gdyż czeka Cię porażka.

5. Przestań się krytykować. Wyzbądź się hejtowania.

Istnieje pewna słuszna zasada: “jeśli myślisz, że jesteś głupi… jesteś głupi”. Nasza podświadomość pracuje nawet wtedy kiedy Ty odpoczywasz. Wszystko to co mówi Twój głos wewnętrzny, albo co myślisz o sobie jest zawsze prawdą. Głos ten podkopuje naszą motywację i sprawia, że prędzej zrezygnujesz z tego co zamierzasz.

6. Pozbądź się negatywnych myśli.

Sukces możesz osiągnąć wtedy, gdy koncentrujesz się na tym, co przed Tobą. Każdy dzień może być owocny, wartościowy – musisz tylko skupić się na pozytywach. To z kolei daje pozytywne nastawienie.

7. Przestań koncentrować się na porażkach.

Każdy popełnia błędy, ale to nie oznacza, że do końca życia musimy się nimi zadręczać. Ludzie sukcesu popełniali wiele złych wyborów, zanim odnaleźli właściwą drogę. Nie są głupcami, po prostu nie poddawali się.. W końcu się uda.

8. Nie odwracaj się za siebie.

Korzystaj z doświadczeń przeszłości, ale tylko po to, aby ułatwić sobie drogę ku przyszłości.

9. Przestań widzieć tylko problemy.

Zaszczep w swojej głowie przekonanie, że nie ma problemów, których nie można pokonać. Pamiętaj, że “problem” to tylko kolejna możliwość, którą los stawia przed Tobą w drodze do rozwoju.

10. Przestań się spodziewać, że życie będzie łatwe.

Rzeczy bardziej satysfakcjonujące wymagają walki, trudu i wysiłku.

11. Nie bój się rezygnować z rzeczy, które Cię hamują.

Czy rezygnacja z rozpoczętego projektu czy biznesu oznacza porażkę? NIE. Dzięki takiej decyzji przestaniesz być więźniem własnego umysłu i zaczniesz cieszyć się prawdziwą wolnością wyboru. Po pozbyciu się problemów, stojących na Twojej drodze będziesz mógł pognać w stronę sukcesu.

12. Przestań wątpić w to, kim jesteś.

Jeśli chcesz odnieść sukces musisz być autentyczny. Musisz dobrze czuć się we własnej skórze. Spędź każdą minutę, każdego dnia na akceptację własnej osoby i wiarę w swoje możliwości. Zacznij pracować w kierunku, w którym chcesz podążać. Ćwicz, bądź lepszy, bądź szybszy, bądź pierwszy.

A Ty z jakimi nawykami walczysz na codzień? Jakie z nich sprawiają Ci problem? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się proszę na newsletter w którym poznasz między innymi jak pracować nad sobą by odnieść sukces.

foto: Landscape Sky Sea Stock Photo // avopix.com // CC0 Public Domain

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments