Przemyślenia

Jaki wpływ na ciebie mają twoi rodzice?

Czy zastanawiałeś się czasem, co lub kto wpływa na to, kim jesteś teraz? To częste pytanie, jeśli chcemy określić dlaczego staliśmy się, tacy jak obecnie.

Podstawową bazę naszej osobowości, zbudowali sami rodzice poprzez wychowywanie i wpajanie nam swoich jakże cennych życiowo wartości. Samo środowisko w którym się wychowywaliśmy także miało duży wpływ na to, kim się staliśmy. Ile razy osoby, które napotkaliśmy na swojej drodze próbowały ingerować w nasze życie.

Nie pamiętasz? Przypomnij sobie Twojego przyjaciela w szkole, który proponował ci urwanie się z lekcji. Przyjaciela, który nie zgodził się z twoim pomysłem, który chciałeś zrealizować.

Zbiór wszystkich osób, wydarzeń, porad, porażek czy rad od naszych rodziców zostało zaszyte w naszej podświadomości. Jednak to my określiliśmy swoją definicję moralności czy dobra i zła. Wynieśliśmy to “z domu”, od rodziców ale nie tylko.

Jednak te najważniejsze wartości zostały nam zakodowane przez naszych rodziców – ojca i matkę – przekazywanych najczęściej z pokolenia na pokolenie. Często nie patrzymy na ich heroiczny wysiłek. Często także, boimy się podziękować rodzicom, że jesteśmy tacy a nie inni. Nie zdajemy sobie sprawy z tego co dla nas zrobili.

A teraz, dziś. Czy mają na Ciebie jakiś wpływ? Choć nie ochrzanią za przyjście późno do domu, to chętnie ci podpowiedzą – wyrażą opinie. I choć pewnie będziesz nie zadowolony lub twoje zdanie będzie odmienne, warto im na to pozwolić. To nasi rodzice i nie należy się na nich obrażać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments