Kobieta na krańcu świata
Nawyki, Techniki sukcesu

13 rzeczy, jakie ludzie sukcesu robią w poniedziałek rano

Poniedziałek to najważniejszy dzień dla całego tygodnia. To dzień w którym możesz ustalić swój rytm pracy oraz przygotować się psychicznie na nadchodzący tydzień. To jak go zaczniesz, będzie decydowało o tym, jaki będzie Twój tydzień.

Większość osób, które pozytywnie zaczynają tydzień, ma świadomość kilku rzeczy, które dzieją się w poniedziałek rano. Są to m.in. dynamiczne wydarzenia (niespodziewane sytuacje), nadmiar komunikacji czy ogólny chaos. Dzięki temu tacy ludzie podejmują dodatkowe kroki i sprawiają, że ten dzień jest łatwiejszy i płynniejszy.

Z badań Lynn Taylor, ekspertki od środowiska pracy, autroki książki “Tame Your Terrible Office Tyrant” wynika, że ludzie sukcesu w poniedziałki rano mają swój specjalny harmonogram i wykonują poniższe 13 czynności, które nastrajają ich pozytywnie na kolejne 6 dni tygodnia. Oto one:

1. Wstają wcześnie rano.

W niedzielę idą spać o przyzwoitej porze, bo wiedzą, że odpoczynek i dobry sen przygotowuje ich na powrót do pracy.

2. Ćwiczą.

Utrzymywanie dobrej kondycji pozwala być rześkim, a dzięki zastrzykowi endorfin poprawi się Twój nastrój.

3. Jedzą zdrowie śniadanie.

Śniadanie to jedna z najważniejszych rzeczy, bo daje energię na cały dzień. Dobre śniadanie, to klucz do udanego dnia.

4. Wcześnie przyjeżdżają do pracy.

Bycie rannym ptaszkiem daje ci czas na wykonanie niespodziewanych zadań, załatwienie ważnych spraw prywatnych. Dla przykładu Richard Branson w pracy pojawia się o 5.45.

5. Sprawdzają kalendarz na dzień i tydzień.

W poniedziałek rano warto jednak odświeżyć sobie pamięć i ewentualnie zweryfikować plany na dzień i nadchodzący tydzień. Warto też odciąć się od tego, co działo się w weekend – nawet jeśli jest to coś ważnego.

6. Robią porządek na biurku i w e-mailu.

Porządek na biurku, w papierach, czy mailach gwarantuje ci produktywniejszą pracę. Oznacza to, że jeśli wiesz, gdzie co jest, nie będziesz tego szukał – sięgniesz po to.

7. Szukają czasu na niespodziewane sytuacje.

Najlepsi w poniedziałek rano oczekują nieoczekiwanego. Twój szef czy członkowie zespołu mogli sobie odpuścić przed nadchodzącym weekendem, więc lepiej mieć trochę dodatkowego czasu w poniedziałek.

8. Witają się z szefem i zespołem.

Ważne jest, by w poniedziałek rano pierwszą rzeczą w kontakcie z ludźmi było przywitanie. To utrzyma wysokie morale, a jeden mały uśmiech i powiedzenie: “Cześć”, sprawi, że zarazisz dobrym dniem Twojego kolegę.

9. Aktualizują swoją listę rzeczy do zrobienia.

W poniedziałek przejrzyj swoje cele na dzień i najbliższy tydzień, ustal, co jest priorytetowe. Potem określ 5-8 najważniejszych celów na cały tydzień.

10. Najpierw wykonują najtrudniejsze zadania.

Jeśli już się wyspałeś, zaczynaj od najtrudniejszych zadań. Nie odkładaj ich na potem.

11. Wykonują dodatkowy wysiłek, by się… uśmiechać.

Uśmiech może pomóc w zniesieniu presji poranka. Uśmiech zaraża innych pozytywnością, co pomoże także twoim kolegom nieco spokojniej rozpocząć dzień.

12. Potrafią powiedzieć “nie”.

Ile razy jest tak, że ktoś lub coś rozprasza cię przed rozpoczęciem dnia?  Ludzie, wiadomości, telefony, spotkania, oferty, kawa w kuchni.. Ludzie sukcesu potrafią grzecznie i dyplomatycznie odmówić swoim kolegom, oferując np. zaangażowanie w późniejszym czasie.

13. Pamiętają, że mają też wtorek i inne dni.

W całym tym chaosie poniedziałku, łatwo można się zatracić i pomylić pracę z pracoholizmem. Ale nie tędy droga. Cele które wyznaczyłeś na poniedziałek możesz także wykonać… we wtorek.

A jak Ty spędzasz poniedziałek? Podziel się proszę w komentarzu poniżej. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej motywacyjnych “sztuczek” na kolejny motywacyjno – produktywny dzień.

Zerknij także na polecane przez nas książki. Być może wybierzesz coś dla siebie.

Socialmedia:

facebook: http://bit.ly/sukces-facebook

twitter: https://twitter.com/sukcesPL

książki sukcesu: https://ksiazki-sukcesu.pl/

na podstawie książki: Lynn Taylor – “Tame Your Terrible Office Tyrant”

Foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments