Silhouette Male Man Stock Photo by Christian Spies
Motywacja

5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie swojej motywacji

Czy Ty też miewasz dni w których nic się nie chce? Dni w których brakuje Ci chęci do działania? Nie jesteś w tym sam gdyż prawdopodobnie większość naszego społeczeństwa tak ma. Nic dziwnego, że po dłuższym czasie przyjemnego lenistwa, ciężko jest przywrócić ciało, umysł i emocje na tory efektywności osobistej. 

Oto sposoby, dzięki którym można czerpać motywację do działania:

1. Energia dla ciała. Zadbaj o nią – idź na fitness lub dłuższy spacer – automatycznie poczujesz większą mobilizację.

2. Znajdź motywujący cel. Nie wystarczy wyznaczyć cel – trzeba jeszcze mieć bardzo silną świadomość korzyści, które nam przyniesie i poczuć te korzyści na poziomie emocjonalnym. Wyobraź sobie bardzo szczegółowo. Jak się będziesz czuł, gdy osiągniesz swój cel, co będzie możliwe, co się zadzieje w Twoim otoczeniu, jakie dobre zmiany odczujesz.

3. Wprowadź więcej zabawy i radości do obowiązków i zmian, które Cię demotywują. Przygotuj swój plan działania w formie kolorowego kolażu lub komiksu. W każde nudne i nieprzyjemne zadanie włóż pomiędzy dwie czynności radosne i przyjemne.

4. Pozwól sobie na trochę odprężenia – jak nie będziesz wywierać presji, że coś musisz już teraz, tylko pozwolisz sobie porobić przez chwilę to, na co masz ochotę – prawdopodobnie Twoja motywacja ogólna się zwiększy – wtedy łatwiej będzie zabrać się za obowiązki.

5. Najbardziej motywują nas zazwyczaj inni ludzie. Opowiedz innym o swoich postanowieniach noworocznych, poszukaj osób, które mogłyby Ci w tych działaniach towarzyszyć lub Cię wspierać, dopingować, a nawet rozliczać z postępów.

Foto: Silhouette Male Man Stock Photo by Christian Spies // CC0 Public Domain

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments