Cele

Skuteczne osiąganie celów

Mój cel na dziś? Podpowiedzieć Ci jak skutecznie osiągniesz swój cel i poczujesz, że Twoja wartość oraz mniemanie o sobie się zwiększy. Ale jak to zrobić, jak nie ma motywacji i nie ma nikogo kto by pomógł? A czy musi być ktoś, kto ma Ci w tym pomóc?

Nie! Wystarczy, że sam zmotywujesz się do osiągnięcia wymarzonego celu, a jest on bliżej niż Ci się teraz wydaje. Wystarczy, że weźmiesz kartkę papieru i wypiszesz punkt po punkcie, co chciałbyś osiągnąć. Zdecyduj dokładnie czego chcesz i zapisz to w jak najbardziej jasny dla Ciebie i innych sposób. Zapisz go już teraz ustalając datę jego osiągnięcia.

Rozbij cel na czynniki pierwsze i wypisz w dowolnej dla siebie kolejności co zrobisz by osiągnąć swój cel. Mając taką listę, otrzymujesz plan działania i dołączasz do 3% ludzi, którzy odnoszą największe sukcesy. Wykonaj pierwszy krok już dziś! Gdy to zrobisz, nawet jeśli nie będzie udany – potraktuj go jako informację zwrotną która pomoże ustawić stery na właściwe morze.
Każdego dnia rób coś, co zbliża Cię do najważniejszego celu! Wtedy nabierasz pędu i zbliżasz się krok po kroku do sukcesu!

Pamiętaj, że Twój cel powinieneś zapisać w formie pozytywnej oraz musi zachować wszystkie pozytywne skutki poboczne stanu obecnego. Oznacza to, że w przypadku kończenia z jakimś nałogiem, nie wprowadzisz się w jeszcze inny nałóg.

Zwróć uwagę czy wyrażając swój cel nie stosujesz uogólnień, które nie pozwalają dostrzec szczegółów. Są to zwroty typu: wszyscy, nikt, zawsze, każdy, cały, nigdy itd. W celu zagwarantowania sobie najlepszej dostępnej możliwości wyboru, należy umieścić cele w konkretnym czasie, miejscu i powiązać precyzyjnie z określonymi osobami.

Do dzieła!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] O celach więcej przeczytasz we wpisie: Skuteczne osiąganie celów. […]

trackback

[…] Wiedz w którym miejscu jesteś, miej cel i osiągaj cele. […]