Zapisz swoje postanowienia noworoczne.
Cele, Rozwój osobisty

Zapisz swoje postanowienia noworoczne. Tylko po co?

Zapisz swoje postanowienia noworoczne.
fot. Pen Writing implement Pencil // CC0 Public Domain

Witaj w nowym – kolejnym już roku. W roku nowych możlowości, postanowień i nowych planów. To kolejny rok w którym ponownie snujemy plany, by być obrzydliwie bogatymi, szczęśliwymi i zdrowymi. Zapisujemy je na kartce, w komputerze i… Po jakimś czasie o nich zapominamy.

Postanowienia noworoczne w Polsce zrobiło około 80 proc. osób. Osoby planowały schudnąć, rzucić palenie, zadbać o zdrowie, żyć oszczędniej i spędzać więcej czasu z rodziną. Tylko 8 proc. Polaków zrealizowała jednak zamierzone cele gdyż  inni poddali się po trzech miesiącach.

Zdaniem ekspertów tendencja do robienia noworocznych postanowień wynika z wiary w magiczną moc liczb, gdyż 1 stycznia to najlepsza szansa na nowy początek, a wszystko, co przyniesie nowy rok, będzie dobre.

Niepowodzenie w realizacji noworocznych postanowień to wynik przede wszystkim braku motywacji. Poza tym winne są także nierealistyczne oczekiwania i zbyt ogólnie sformułowane cele.

Noworoczne postanowienia powinny być przede wszystkim konkretne i możliwe do zrealizowania.

Rozbij cel na czynniki pierwsze i wypisz w dowolnej dla siebie kolejności co zrobisz by osiągnąć swój cel. Mając taką listę, otrzymujesz plan działania i dołączasz do 3% ludzi, którzy odnoszą największe sukcesy. Wykonaj pierwszy krok już dziś! Gdy to zrobisz, nawet jeśli nie będzie udany – potraktuj go jako informację zwrotną która pomoże ustawić stery na właściwe morze.

Polecane wpisy: Skuteczne osiąganie celów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments