Przemyślenia, Rozwój osobisty

Nastawienie ma znaczenie!

Nastawienie to bardzo ważny aspekt w takiej dziedzinie życia, jakim jest osiągnie sukcesów oraz związaną z tym motywacja. To właśnie nastawienie do problemu, pracy a co z tym związane i życia pozwala nam go godnie przeżyć. Dzięki dobremu nastawieniu, każdy problem da się rozwiązać na nasza korzyść.

Wyobraź sobie, że masz bardzo trudny problem do rozwiązania a sama myśl na temat problemu nie napawa Cię do ochoczej pracy. Co wtedy? Jak zmienić owa sytuacje w coś zaskakująco pozytywnego?

Najprostszy sposób, to oderwanie się od rzeczywistości, od codzienności dnia powszedniego i wybranie się tak po prostu, na spacer. To nic nie kosztuje, może dać Ci zdecydowanie więcej niż Ci się zdaje. Czy wiesz, ile razy moje nastawienie przeszkadzało mi w napisaniu tego tekstu?

Miałem już wszystko – temat, tytuł, a nawet tagi – generalnie wiedziałem czego chcę, ale brakowało mi tylko motywacji do sklejenia tych kilku zdań. Moje zerowe nastawienie do wpisu, przyczyniło się do odkładania go w czasie, co spowodowało mu to, iż czytasz go właśnie teraz, a nie kilka tygodni wcześniej jak planowałem.

Jak wiec zmieniłem nastawienie? To proste – zmieniłem swoje otoczenie po prostu podziwiając naturę, tak tą która nas otacza i ta której na co dzień nie dostrzegamy. To ona właśnie sprawiła, że czytasz me słowa teraz i sprawiła, iż znalazłem tytuł mej kolejnej rozprawy.

Inna dobra metoda jest medytacja. Jej siła polega na wyciszeniu organizmu do takiego stopnia, że słyszysz samego siebie. To kolejna odskocznia od codzienności, pozwalająca na poprawienie swojego nastawienia. O tej metodzie dowiesz się śledząc i analizując swoje Tajniki Sukcesu.

Nastaw się wiec na sukces!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments