Rozwój osobisty, Techniki sukcesu

3 proste sposoby, by zabrać się do długo odkładanego zadania.

Czy czasem masz tak, że męczy Cię poczucie, masz coś do zrobienia, ale nie chce Ci się? Czy czasem masz wrażenie, że odkładasz zadania na następny dzień, zamiast wziąć się za nie już dziś? Ba, czy zadajesz sobie pytanie, czemu to odkładam i nie znasz odpowiedzi?
W naszym życiu znajdziemy takie chwile, które będą dominowały w poczucie zwątpienia i słabości – chwile, w których chciałoby się przykryć kocem i najlepiej nic nie robić. To bardzo ludzkie, gdyż czasami nasz organizm pragnie chwili “nic nie robienia”. Gorzej tylko, jak ten stan trwa i trwa..
Co wtedy? Czemu odkładałam napisanie wpsiu, czemu nie mogę zmotywować się do posegregowania ubrań? Takiego typu pytania, wzmagają w tobie uczucie bezsilności, a skoro tak ma być, to niech ten stan trwa.. Ale ileż można? Kiedyś napewno przyjdzie ten moment, że będziemy zmuszeni zrobić coś, co wychodzi poza naszą strefę komfortu.

Jak zatem zabrać się do odkładanego zadania?

Po pierwsze zadanie zapisane ma większą moc niż wypowiedziane. To jak zapisywanie swojego małego celu, który chcesz osiągnąć.
O celach więcej przeczytasz we wpisie: Skuteczne osiąganie celów.
Aby zapisać zadanie potrzebujesz najzwyklejszej kartki papieru lub na przykład białej tablicy do mazania. Gdy zapisany cel masz przed okiem, to wiesz, że coś jest do zrobienia. Sam stosując tą technikę, będziesz wiedział/a jakie narzędzie będzie dla Ciebie skuteczne – narzędzie, które pozwoli Ci rozprawić się, z owym zadaniem.
Po drugie warto zastanowić się, dlaczego odkładasz dane zadanie. Być może Cię przytłacza lub jest po prostu jest dla Ciebie za ciężkie?
A skoro tak, to warto je podzielić na mniejsze, łatwiejsze do wykonania części.
Po trzecie: pomyśl o tym, jak lekko i przyjemnie będzie jak wykonasz zadanie. Pomyśl jak będziesz się czuł, gdy z Twoich bark zleci kamień przytłaczającego Cię zadania? Jeśli wahasz się, czy zabrać się za daną czynność, wyobraź sobie, że już ją wykonałeś. Stan ten zwiększy szanse, że podejmiesz się danego wyzwania i będziesz miał większą energię, na kolejne zadania, które na Ciebie czekają.
Żaden z opisanych kroków nie zajmuje dużo czasu, a stosowane razem naprawdę dają szansę na zabranie się do długo odkładanego zadania.
Jeśli sam posiadasz jakieś skuteczne metody na zrobienie tego, co odkładałeś, to podziel się proszę w komentarzu poniżej. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej motywacyjnych “sztuczek” na kolejny motywacyjno – produktywny dzień.
Zerknij także na polecane przez nas książki. Być może wybierzesz coś dla siebie.
Socialmedia:
facebook: http://bit.ly/sukces-facebook
twitter: https://twitter.com/sukcesPL
książki sukcesu: https://ksiazki-sukcesu.pl/
Foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments