Rozwój osobisty

Co tak naprawdę decyduje o szczęściu?

Każdy z nas pragnie w swoim życiu być szczęśliwym i tak naprawdę szuka swojej unikatowej definicji tego pojęcia. Znalezienie odpowiedzi na to pytanie: “Czym jest dla mnie szczęście?”, jest pierwszym krokiem do tego, by osiągnąć ten stan.

Pojęcie “Szczęście” możemy interpretować jakkolwiek chcemy. Dla jednych szczęściem jest posiadanie rodziny, dla innych spełnienie zawodowe. Większość z nas w pogoni za szczęściem określa to pojęcie jako ulotną emocję, spowodowaną pozytywnymi doświadczeniami w pewnej pozytywnej chwili. Ale czy na pewno tak powinniśmy postrzegać szczęście?

Nasze życie to zbiór czynności i zachowań, które powtarzane w określonym czasie stają się nawykiem. Każdy dobry nawyk przybliża nas do poczucia pełni szczęścia, którego szukamy na każdej płaszczyźnie naszego życia, zarówno w życiu prywatnym, jak i w miejscu pracy.

Warto więc do tego tematu podejść nieco głębiej i wsłuchać się siebie i określić prawdziwe potrzeby (cele które chcemy osiągnąć), zamiast ulegać trendom i komercyjnym przekazom, dzięki czemu łatwo dajemy się zmanipulować i przyjmujemy cudze definicje szczęścia. Owe definicje sprawiają, że szukamy szczęścia tam, gdzie go nie ma, pogłębiając w sobie poczucie winy i bezradności w temacie.

Pamiętaj, to TY jesteś decydujesz, kiedy będziesz szczęśliwy. To Ty musisz pokonać ograniczenia Twojej głowy, by wyjść poza swoją strefę komfortu i po prostu cieszyć się swoimi chwilami szczęścia. Ważne, by działać i nie poddawać się w życiu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments