Praca

6 zachowań irytujących twoich współpracowników w biurze.

Każdy z nas ma swoje wady i zalety, które czasami nawet wykorzystuje w kontaktach zawodowych. Zachowania te, choć czasami nieświadome, potrafią bardzo zirytować naszych współpracowników. Dziś przedstawię dla was 6 z nich, które potrafią dać się we znaki.

1. Spóźnianie się

Jeśli ten nawyk został opanowany przez większość twoich współpracowników, to znaczy, że coś w twojej organizacji jest nie tak. Spóźnianie się można bardzo łatwo wyeliminować, poprzez efektywniejsze zarządzanie czasem, oraz wprowadzenie systemu nagród za terminowość.

2. Marudzenie, narzekanie

To już nasz wrodzony talent do takiego życia. Zamiast skupić się na wykonaniu czynności i oddaniu projektu wcześniej, narzekamy i marudzimy, że musimy to zrobić. Nie narzekaj na życie, zacznij działać! A życie samo się ułoży.

3. Mądrzenie się, przerywanie innym

Niektórzy z nas, mają aż za dużo do powiedzenia. Najczęściej jednak zamiast skupienia się na temacie, w rozmowę wplątujemy zdania i zachowania, które nie są na miejscu. Innymi słowy, są one nie potrzebne.

4. Głośne zachowanie

Nie ma nic gorszego, jak pracownik, który zachowuje się ostentacyjnie i głośno. To bardzo denerwujące zachowanie, które należy w sobie niwelować.

5. Wykonywanie prywatnych telefonów

Praca, to praca czyli wykonywanie obowiązków służbowych. W tej kwestii wszystko zależy od pracodawcy, który reguluje czy możesz porozmawiać przez swój telefon prywatny. Jeśli nie możesz rozmawiać, nie odbieraj – a jeśli już odebrałeś, wyjdź w miejsce, gdzie będziesz mógł swobodnie porozmawiać.

6. Przeklinanie

Nie ma nic gorszego, jak przeklinanie w pracy. Jeszcze gorzej, gdy pracujemy z klientem i… klient nas usłyszy. Nie chcemy wmawiać ci, że masz tłumić swoje emocje, ale nakierowywać je na pozytywne aspekty życia. Jeśli coś lub ktoś Cię denerwuje, a ty masz ochotę mu przyłożyć, zapisz się na siłownie i pozbądź się negatywnych emocji na bieżni czy z workiem treningowym.

A co Ciebie irytuje? Jaki masz sposób, by pozbyć się natywnych emocji?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments