Praca

Jakie pytania sobie zadać, by zacząć pracę?

Macie tak czasem, że macie wielkiego lenia i choć pracy na dziś dużo, nic się wam nie chce? Ile tak naprawdę projektów nie zostało przez ciebie zrealizowanych z tego powodu? Zmęczenie? Leń? Tak można łatwo usprawiedliwić każdą porażkę. Nie prowadzi ona jednak do pożądanych wyników. Co zatem trzeba z tym zrobić?

Problemem z takiego działanie jest to, że nasza uwaga jest zbyt rozproszona. Jak pozbyć się zmęczenia, przestać wymyślać nowe wymówki dla swojego lenistwa i po prostu zacząć pracować?

Z pomocą przychodzą odpowiedzi na poniższe pytania:

Jakie miejsce to zadanie zajmuje na mojej liście priorytetów?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli ustalić, gdzie w twoim grafiku znajduje się zadanie, które chciałbyś wykonać.

Ile czasu zajmie mi wykonanie tego zadania?

Bardzo często mamy do czynienia z czymś trudnym i nudnym do wykonania. Wszystko to po to, by osiągnąć wymarzony sukces.

Aby jak najszybciej przejść do wykonania nowych i ciekawych projektów, powinniśmy się postarać niezwłocznie wykonać te mniej interesujące.

Jeśli określisz czas wykonania zadania, łatwiej ci będzie je wykonać. Te najprostsze zadania możesz wykonać od razu, a to z kolei, pozwoli ci na uzyskanie większej dawki motywacji, do wykonania innych – trudniejszych projektów.

Jakie bariery psychologiczne uniemożliwiają mi wykonanie tego zadania?

Duża ilość informacji, strach przed trudnościami czy strach przed negatywną opinią – to i inne aspektyprzeszkadzają nam w zabraniu się do pracy. Pierwszy krok do pokonania tych barier, to uświadomienie sobie, że istnieją.

Potem odpowiedź sobie na pytanie: Co najgorszego może się zdarzyć, gdy spotkam się z krytyką? Co się stanie, gdy zrozumiesz, że to zadanie jest dla mnie za trudne?

Świat się nie zawali. Ważne jest to, by złapać pierwszy oddech – pierwszy impuls, który zainspiruje cię do działania. Impuls ten, jak tsunami – wywoła lawinę motywacyjną, która sprawi, że twoje punkty na liście “do zrobienia” zaczniesz odchaczać jeden po drugim.

foto: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments