Motywacja, Nawyki

Jakie nawyki mają ludzie sukcesu?

Do sukcesu prowadzą różne drogi. Jedne z nich są kręte, inne prostsze ale zawsze doprowadzające do wymarzonego celu. Aby jednak zmotywować się i zacząć podążać drogą sukcesu, trzeba wypracować sobie kilka nawyków, które pozwolą nam być wytrwałymi.

Ważne byś nie podąrzał cudzą drogą krok w krok. Stwórz swoją unikatową ścieżkę rozwoju i popełniaj błędy. Inspiruj się, lecz nie podążaj ślepo za innymi. Ucz się od innych, ale tylko tych co już są na finiszu. Zadawaj właściwe pytania i nie zbaczaj z właściwej dla siebie ścieżki.

Twórz listę tzw. “dobrych nawyków”. To one pozwalają oszczędzić Ci czas i wyćwiczą silną wolę i wyzwolą nowe pokłady energi, dla coraz to nowszych czynności które będziesz wykonywać. Oto pięć nawyków, które mogą cię wspomóc w drodze do osiągania celów.

Rób rzeczy najważniejsze.

Nie chodzi o to, by pracować więcej i spać mniej, lecz o nawyk poświęcania czasu na to, co jest ważne, zanim świat się o nas upomni. To coś dzięki czemu Twój dzień będzie efektywniejszy – poranna przebierzka, czy rozmowa z domownikami.

Poranek

Kiedy zmienisz poranki, zmienisz całe swoje życie. Dobrze wykorzystaj ten czas, kiedy masz jeszcze dość silnej woli. Przeznacz ten czas na to, co nie jest obowiązkowe i teoretycznie wykonane w innych porach dnia. To Ci przyniesie pozytywne efekty w postaci kopniaka motywacyjnego o poranku.

Planuj z głową

Wybór Twoich codziennych czynności to zawsze Twoja indywidualna sprawa, ale warto planować je mądrze. Nie chodzi tu o tworzeniu list z zadaniami do odhaczenia lecz o ustawienie czynności tak, by jedna nie zachodziła na drugą. Chodzi o mądre planowanie, bo nie ma nic bardziej bezsensownego niż efektywna praca nad zadaniem, którego w ogóle nie powinno się wykonywać.

Kalendarz czy lista zadań?

Tworzenie kalendarza i jednocześnie list nie ma najmniejszego sensu. Tu warto skupić się na jednym narzędziu. Jeśli wybierzesz kalendarz to będziesz musiał pamiętać o interwałach czasowych, które dzięki osobom z Twojego otoczenia będą odpowiednio się zmieniały.

Jeśli wybierzesz listy zadaniowe, to pamiętaj by nie parzeć na nią jako: “lista życzeniowa”. Spraw by taka lista nie zakłócała Twojego spokoju czy dekoncentrowała. Tu trudnością jest myślenie podczas wykonywania zadania o tym, co jeszcze mamy do zrobienia.

Bądź uważnym

Życie daje nam różne sugestie, wskazówki a czasami rozprasza. Sekret polega na tym, by odczytać to co dla nas ważne, a zignorować to co nasz rozpraasza.

Droga do sukcesu nie jest ciemnym tunelem prowadzącym do konkretnego celu, a raczej otwartą ścieżką biegnącą wśród pól i lasów. Idąc niąwiesz, dokąd chcesz dotrzeć, ale jednocześnie powinieneś być czujny i otwarty na nowe możliwości.

Ludzie sukcesu i ich nawyki.

Woody Allen, reżyser i kompozytor podczas rozmyślania nad nowym filmem wpada w tzw. niemoc twórczą i… bierze prysznic. Potrafi stać pod gorącym strumieniem przez 40 minut i rozmyślać o fabule.
Piotr Czajkowski, kompozytor – uważał, że to spacery wyzwalają w nim moc twórczą, więc dwugodzinna przechadzka była żelaznym punktem jego dnia.
Aleksander Dumas –  pisarz dla każdego gatunku twórczości miał przeznaczony inny kolor tuszu: niebieski dla powieści, żółty dla wierszy i różowy dla artykułów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments