Nawyki, Rozwój osobisty

12 nawyków, które warto zmienić, aby odnieść sukces

Jeżeli tak jak ludzie sukcesu chcesz, aby Twoje życie weszło na wyższy, lepszy poziom musisz koniecznie zacząć od zmiany swoich złych nawyków. W naszym życiu jest wiele przyzwyczajeń z którymi warto walczyć, by nasze życie stało się lepsze. Oto 12 nawyków, nad którymi warto pracować:

1. Przestań myśleć, że się poddasz

Sukces w życiu odnosimy wtedy, gdy twardo dążymy do celu i nigdy się nie poddajemy. Błędy nie popełniamy przez upadek, ale z powodu rezygnacji. Warto o tym pamiętać, gdy znów zwątpisz w siebie.

„Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz, również masz rację”.
-Henry Ford

2. Nie pozwól podejmować innym decyzji za Ciebie

Jeśli chcesz odnieść sukces, nigdy, ale to nigdy nie pozwól nikomu podejmować za ciebie decyzji. Nie zgadzaj się, aby inni mówili co jest dla ciebie dobre. Pamiętaj, że to Ty tworzysz swoją historię poprzez podejmowanie decyzji, a nie inni.

3. Przestań myśleć, że sukces leży tylko w twoich rękach

Sukces nie jest indywidualnym przedsięwzięciem. Bądź więc mądry i na tyle odważy, aby poprosić innych, którzy już osiągnęli sukces o pomoc czy poradę. Pozwól sobie, by ktoś Ci pomogł. Ucz się na cudzych błędach, gdzyż są one bezcenne.

4. Nie goń za tymi, którzy nie są tego warci

Nie trać swojego czasu na ludzi czy projekty, z których nie będziesz czerpać satysfakcji czy wymiernych korzyści. Nie bój się wielkich zmian, oraz mówienia publicznie: “NIE”. Asertywność powinna być Twoją dewizą, a odpowiedni ludzie, którymi będziesz się otaczać – źródłem inspiracji. Otaczaj się ludźmi pozytywnymi, którzy tak jak Ty szukają inspiracji na swojej drodze sukcesu.

5. Przestań się krytykować

Nie wmawiaj sobie, że „jestem do niczego” gdyż takie myślenie powoduje, że zapominamy kim naprawdę jesteśmy. A przecież nasze działania wynikają z naszych jakże świadomych wyborów. Szanuj siebie na tyle, aby być pewnym, że zasługujesz na więcej!

6. Pozbądź się negatywnych myśli

Sukces osiągniesz wtedy, gdy koncentrujesz się na tym, co przed Tobą. Każdy dzień może być owocny i taki będzie jeśli skupisz się na pozytywach. Pozytywne myślenie buduje pozytywne nastawienie a to nie oznacza, że ominiesz nieprzyjemne sytuacje, ale gdy będziesz akceptować swoje porażki.

7. Przestań koncentrować się na porażkach

Każdy popełnia błędy, ale to nie oznacza, że do końca życia musimy się nimi zadręczać. Ludzie sukcesu popełniali wiele złych wyborów, zanim odnaleźli właściwą drogę.

8. Nie odwracaj się za siebie

Trudno zobaczyć przyszłość, gdy ciągle patrzymy wstecz. Korzystaj z doświadczeń z przeszłości, ale tylko po to, aby ułatwić sobie drogę ku przyszłości. Postaw kropkę nad tym co było i świadomie buduj swoją przyszłość już teraz.

9. Przestań widzieć tylko problemy

Twój umysł to Twoja największa broń więc, zaszczep w nim przekonanie, że nie ma problemów, których nie można pokonać. Nie myśl o problemach w kategorii: “problem”, lecz o kolejnym wyzwaniu, z którym Ty i Twoje otoczenie za chwilę poradzą sobie.

10. Przestań się spodziewać, że życie będzie łatwe

Rzeczy mało warte są łatwe do osiągnięcia, te bardziej satysfakcjonujące wymagają walki, trudu i wysiłku. Wstań z łóżka i zacznij działać. Pamiętaj, że tylko ten osiągnie sukces, kto wyjdzie ze swojej strefy komfortu.

11. Rezygnuj z rzeczy, które Cię hamują

Dzięki takim decyzji przestaniesz być więźniem własnego umysłu i zaczniesz cieszyć się prawdziwą wolnością wyboru. Po pozbyciu się problemów (czytaj wyzwań), stojących na Twojej drodze będziesz mógł pognać w stronę sukcesu.

12. Przestań wątpić w to, kim jesteś

Jeśli chcesz odnieść sukces musisz być autentyczny. Musisz dobrze czuć się we własnej skórze. Zaakceptuj siebie, takim jakim jesteś.  Zacznij pracować w kierunku, w którym chcesz podążać. Bądź lepszy, szybszy, ucz się codziennie

Od dziś poświęć każdy, kolejny dzień na samorealizację tak by być szczęśliwym i szczerym z własnym sumieniem. Szkoda czasu na zastanawianie się i snucie planów, których nie chcesz zrealizować. Pamiętaj, że działasz teraz i masz tylko 24 godziny dziennie, których już nigdy nie odzyskasz.

Działaj.

Jeśli sam posiadasz jakieś nawyki nad którymi pracujesz podziel się proszę w komentarzu poniżej. Chętnie napiszę Ci, jak w łatwy i prosty sposób możesz je zmienić. Zerknij także na nasze profile społecznościowe, gdzie znajdziesz więcej motywacyjnych “sztuczek” na kolejny motywacyjno – produktywny dzień.

Zerknij także na polecane przez nas książki. Być może wybierzesz coś dla siebie.

Socialmedia:

facebook: http://bit.ly/sukces-facebook

twitter: https://twitter.com/sukcesPL

książki sukcesu: https://ksiazki-sukcesu.pl/

Foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments