Motywacja, Nawyki

Jak podnieść swoją energię?

Wszystko zaczyna się rano, po otwarciu i przetarciu oczu. Budzik dzwoni, a Ty przekładasz jeszcze co 10 – 20 min. Też tak masz? Jeśli tak, to nie jest to dobre dla Ciebie. Jeśli chcesz mieć dobry poranek i nie przewracać się z boku na bok, to po prostu zostaw budzik z dala od łóżka. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Oto kilka kroków, które pozwolą Ci uniknąć monotonii dnia, a także sprawią, że Twój dzień będzie efektywniejszy.

Nie wracaj do łóżka

Prosta czynność, ale wykonanie nie zawsze wychodzi. Na początku to będzie kwestia przyzwyczajenia się do tego i przełamania się w tym przekonaniu.

Szklanka wody z..

Wypij szklankę wody z cytryną i miodem. Jeśli nie masz miodu czy cytryny wypij po prostu szklanką wody. Dzięki temu nawadniasz organizm i dostarczasz do ciała masę minerałów. Taka mieszanka spowoduje to, że będziesz jasno myślał od rana.

Ubierz się i wyjdź z domu

Wychodzisz z domu i ustawiasz sobie np. minutnik na 10-30 minut i idziesz szybkim krokiem przed siebie albo biegniesz. Chodzi o to, aby Twoje ciało się obudziło poprzez dostarczenie do niego tlenu. Podczas spaceru lub biegu warto zadawać sobie pytania: “Co mnie w życiu uszczęśliwia?”, “Co mnie w życiu motywuję?” czy “Z czego jestem dumny? Co osiągnąłem?”.
Owy punkt koncentracji jest lepszy niż myślenie od rana „znów musiałem wstać”. Zastosuj zasadę od dziś, a już od dziś w Twoim życiu zajdą  pozytywne zmiany.

Prysznic

Chodzi tu o to, żebyś po wejściu pod puścił najpierw ciepłą, a dopiero później zimną wodę. Sprawi, to że Twoja odporność wzrośnie w niesamowicie szybkim tempie, szybciej pozbędziesz się toksyn z organizmu, przyspieszysz metabolizm i jeśli masz kłopoty z nadmiernym poceniem się to po zaaplikowaniu takiej terapii w postaci zimnego prysznica już nie będziesz ich miał.
Chodzenie rano biegać też nie musi być komfortowe, czytanie składów na opakowaniach żywności również, a jednak te rzeczy w jakimś stopniu polepszają nasze zdrowie, więc rób rzeczy, które są niekomfortowe

Medytacja

Kolejną rzeczą godną polecenia jest oczyszczenie swojej głowy ze zbędnych śmieci (myśli). Spokojna muzyka na pewno pomorze Ci skupić się i ustabilizować oddech. Powolny wdech, zatrzymanie i dłuuugi wydech.

Śniadanie

Śniadanie, to jeden z ważniejszych posiłków w ciągu dnia. Ważna, by było przemyślane i mniej więcej o jednakowej porze.
Jedząc warto puścić sobie jakieś nagranie motywacyjne, ale nie z YouTube gdyż gwarantuję, że możesz tak spędzić kilka godzin. Możesz także, odsłuchać rozdział Twojego ulubionego audiobooka.

Cele

Cały rozwój osobisty można by streścić dwoma słowami: “Twoje cele”. Jeśli ich nie masz to nie będziesz miał motywacji, by jutro rano wstać z łóżka. Jeśli nie określiłeś ich wcześniej, zrób to. Opisałem to w osobnym wpisie.
Zobacz także: Jak skutecznie określać swoje cele?
 

Plan dnia

Jeśli Twój dzień od samego poranka zacznie się pod znakiem chaosu to nie licz, że będzie super efektywny. Mając zaplanowany dzień wiemy co jest do zrobienia, ile potrzebujemy na to czasu i nie gonimy za własnym ogonem.
Jeśli sam posiadasz jakieś skuteczne metody na “super efektywny dzień”, to podziel się proszę w komentarzu poniżej, jak to ma się do Twojej efektywności? Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej motywacyjnych “sztuczek” na kolejny motywacyjno – produktywny dzień.
Zerknij także na polecane przez nas książki. Być może wybierzesz coś dla siebie.
Socialmedia:
facebook: http://bit.ly/sukces-facebook
twitter: https://twitter.com/sukcesPL
książki sukcesu: https://ksiazki-sukcesu.pl/
Foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments