Myślenie w perspektywie czasu
Rozwój osobisty

Perspektywiczne myślenie? Jak się go nauczyć?

Każda podejmowana przez nas decyzja, w jakimś stopniu będzie oddziaływała na naszą przyszłość. Decyzja ta ukształtuje nasze dalsze losy – gdzie może być dobrze albo wręcz przeciwnie.

To bardzo ważne, by przy podejmowaniu decyzji wybiegać na kilka lat do przodu. W tym celu warto zadać sobie najprostsze pytanie: “Co może się stać, jeśli dokonam takiego wyboru?”. Jednak w natłoku spraw bieżących i szybkości życia wyżej wymieniona decyzja musi być podjęta teraz – najczęściej pod wpływem impulsu lub osób trzecich.

Spójrz w przyszłość

To oczywiste, że na większość spraw nie mamy czasami wpływu. Pomyśl jednak jakie mogą być konsekwencje podanej decyzji którą podejmujesz. Czym będzie skutkować w przyszłości?

Pamiętaj także, że wszystkie decyzje, ma wpływ na Twoich bliskich czy przyjaciół. Nie możesz wszystkiego przewidzieć, ale bycie egoistą na pewno Ci nie pomoże. Co gorsza, może zaburzyć Twoje relacje, nad którymi tak długo pracowałeś.

Przewidując przyszłość, po części już ją kreujesz. W Twojej głowie pojawia się obraz, który napędza Cię do działania – sprawia, że chce Ci się dążyć do wymarzonego celu.

Planuj.

Można myśleć o przyszłości, ale bez planowania i małych i dużych kroków droga do celu wydłuża się z dnia na dzień.

Nakreśl plan działania. Dzięki temu zweryfikujesz Twoje decyzje oraz będziesz wiedział, w którym miejscu jesteś i ile Ci zostało.

Zdjęcie: Gerd Altmann from Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments