Pamiętaj o swoim zdrowiu
Zdrowie

Pamiętaj o swoim zdrowiu!

Prowadzenie dobrze prosperującego biznesu, czy osiąganie celów nie będzie możliwe, jeśli twój organizm odmówi posłuszeństwa nie będąc w stanie dalej normalnie funkcjonować. Czasem może się tak stać, że stan naszego zdrowia, może pogorszyć się dosłownie w ciągu sekundy.

Nasze złe samopoczucie jest zazwyczaj efektem złych decyzji, jakie podejmujemy w ciągu dnia. Brak snu, kiepskie jedzenie, jedzenie w biegu czy stres sprawiają, że prędzej czy później poczujemy się źle. Wtedy warto udać się do lekarza i podobnie jak ze swoim samochodem o którego tak dbamy, zrobić przegląd swojego organizmu.

W szybkiego stylu życia bagatelizujemy to, że powinniśmy się więcej ruszać czy zdrowiej odżywiać. Brakuje nam czasu, snu czy najzwyklejszego odpoczynku, co prowadzi nas do poszczególnych schorzeń, które z początku są niewidzialne dla nas gołym okiem. Pierwszym objawem tego, że coś może być nie tak są zmiany twojej skóry. Większość lekarzy widząc cię po raz pierwszy będzie wiedziało z czym się ktoś zmagasz, w jakiej jest kondycji i czy dbasz o siebie.

Szybkość życia sprawia, że chcemy czerpać garściami i przeżyć godnie każdą minutę swojego życia. To sprawi, że niebawem nasz organizm powie: “Pas, dalej nie jadę”. Jeśli przesadzimy i nie zauważymy czeka nas zawał lub w najgorszym wypadku śmierć.

Niedoborami snu, jedzenia czy odpoczynku można doprowadzić się do trwałych zaburzeń funkcji poznawczych czy pamięci. Przestajemy poprawnie postrzegać rzeczywistość, uczyć się czy rozwijać. Stajemy się otępiali.

Tymczasem znając zagrożenia i mając odpowiednią wiedzę, podążamy za zmianą i kierujemy się odpowiednimi wyborami. Jeśli w odpowiednim momencie wyczujemy, że coś się dzieje to jesteśmy w stanie podjąć kroki, by dalej móc funkcjonować i osiągać własne cele.

Zdjęcie Luisella Planeta Leoni from Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments