Techniki sukcesu

7 czynności, które poprawią pracę twojego mózgu

Ludzki mózg to genialny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń.

Nasze życie trwa dopóki działa i żyje nasz mózg. Ze względu na połączenie cech żywej materii z możliwością przetwarzania informacji na ogromną skalę może być nazywany biokomputerem.

Działanie mózgu jest rozszerzone o sferę emocjonalną, intuicyjną, wyobrażeniową i twórczą, której pozazdrościć mu mogą wszystkie komputery świata. Warto zatem dbać o niego, gdyż jest on najcenniejszym skarbem każdego z nas.

Jak zatem zadbać o to, by poprawić jego codzienną pracę?

Ucz się języków

To bardzo dobre ćwiczenie dla twojego mózgu. Codzienne powtarzanie wyrazów, zwrotów i dłuższych zdań sprawi, że takie ćwiczenie pozwoli ci w przyszłości poznać nowych ludzi i dogadać się w innym kraju.

Szukaj nowych smaków

Karmisz nie tylko siebie, ale także Twój mózg. Nowe dane pozwolą ci zapamiętać jak smakuje danie dzięki temu szybciej sprawdzisz jakie przyprawy zostały użyte, do jego stworzenia.

Graj w gry planszowe

Wybieraj takie, które wymagają obmyślania strategii. Rozwiązuj też łamigłówki, chociażby sudoku.

Baw się mądrze skojarzeniami

Zapamiętuj bawiąc się. Stwórz lis† zakupów i wymyśl dla niej niesamowite historie. Nazwiska nowo poznanych osób łącz z obrazami, a nowo poznane smaki spróbuj sobie wyobrazić.

Obserwuj i notuj

Obserwuj, co dzieje się dookoła – chodź codziennie innymi drogami, patrz, podziwiaj, bo świat bywa także piękny.

Żuj gumy

Żując gumy – szczególnie te bezcukrowe dotleniasz siebie i swój mózg.

Relaksuj się umiejętnie

Przerwa w pracy jest bardzo ważna. Jedni grają w takich momentach na skrzypcach inni malują obrazy. Ważne byś odpoczął w taki sposób, jaki lubisz.

Unikaj natomiast scrollowania wiadomości na Facebooku albo czytania plotek. To zabójcza papka dla mózgu.

Foto: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments