Techniki sukcesu, Wypalenie zawodowe

Co możesz robić w pracy inaczej, by być bardziej efektywny?

Jeśli czujesz, że to co robisz w swojej pracy bardzo przeciąża Twój organizm, to czas na zmiany. Oto kilka prostych trików, które pozwolą Ci zrelaksować się w pracy, a co za tym idzie, pracować efektywniej.

Ważne, by w pracy nie zachowywać się jak robot. Pamiętaj że mniej więcej co 90 min o przerwach – odejściu od monitora, popatrzeniu w dal czy wyjściu się przewietrzyć. Najbezpieczniej jest ustalić czas na przerwy od urządzeń elektronicznych.

Aby czuć się dobrze i pracować efektywnie na swoim stanowisku w każdy czwartek zrób remanent spraw które zostały przez Ciebie, czy Twój zespół zamiecione pod dywan. Sprawdź je i załatw je do końca dnia.

Spisuj czynności które masz do wykonania. Dzięki temu będziesz wiedział co masz zrobić i nic z Twojej listy Ci nie umknie. Pamiętaj także, by każdy dokument otwierać tylko raz. Tu wystrzegaj się zasady: “odpiszę później”. Odpisuj teraz, albo deleguj kogoś innego do odpisania. Nie bierz wszystkiego na swoje barki, bo po jakimś czasie poczujesz się wypalony i.. Stracisz zapał do pracy.

Pamiętaj także o swoim zdrowiu i psychicznych rozrywkach: 15 min dziennie o stałej porze poświęć na czytanie książki/artykułu, który poszerzy twoją wiedzę, a przed snem pobiegaj lub wykonaj kilka nieskomplikowanych ćwiczeń.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments