Kilka Sposobów Na Zwiększenie Własnej Wartości
Techniki sukcesu

Kilka sposobów na zwiększenie własnej wartości.

Poczucie własnej wartości jest kształtowane od początku naszego życia, poprzez otoczenie które to z kolei ma ogromy wpływ na to, czy będzie będziesz silny psychicznie, czy też nie. Jednak będąc osobą dorosłą istotne jest to, by zgłębić samego siebie i odpowiedzieć sobie dlaczego poczucie własnej wartości, jest właśnie takie a nie inne. Warto przeanalizować swoje życie, a przede wszystkim sytuacje które wpłynęły na to, że nasza wartość jest na obecnym poziomie.

Poznanie samego siebie, to proces który musi trwać. Zadanie to wymaga czasu i analizy, którą trzeba przeprowadzić świadomie i z głową. Ważnym elementem analizy, jest akceptacja tego na jakim poziomie obecnie się znajdujesz. Świadomość siebie jest absolutnie konieczna, jeśli chcesz prowadzić szczęśliwe życie i doświadczać go na głębszym poziomie.

[ctt template=”2″ link=”1qDjZ” via=”yes” ]Świadomość siebie jest absolutnie konieczna, jeśli chcesz prowadzić szczęśliwe życie i doświadczać go na głębszym poziomie.[/ctt]

Aby Twoje poczucie własnej wartości było silne, trzeba pracować nad nim pracować codziennie, tak by miało ono swoje źródło w Twoim wnętrzu. Jeśli nigdy nie wzmacniałeś poczucia własnej wartości, warto spróbować wdrożyć kilka sposobów już od teraz. Oto one:

Ćwicz pozytywne nastawienie.

Nasz umysł przyswaja wszystko co nam daje otoczenie. Dobre rzeczy, wydarzenia wzmacniają nas – te złe sprawiają, że czujemy się psychicznie gorzej. Jeśli świadomie sami nie zadbamy o pozytywne nastawienie, to nie liczmy na to, że nasze nastawienie do życia czy ludzi się zmieni.

Wszystko wymaga praktyki, ale w tym aspekcie nie będziesz musiał czekać na efekty. Kluczem do pozytywnego nastawienia jest zadawanie sobie właściwych pytań, które będą pozytywnie ukierunkowywać Twoje myślenie.

Niewłaściwe pytania, mogą podsunąć Tobie szereg argumentów, do tego byś nie wyszedł dziś z domu. Jeśli natomiast zadasz pytanie nakierunkowane pozytywnie np.: “Co mogę zrobić, aby poprawić swoją sytuację?”, to otrzymasz szereg konstruktywnych odpowiedzi które wskażą Ci szereg rozwiązań i możliwości, które możesz zastosować w obecnej sytuacji. Mów o sobie tylko dobrze. Nawet jeśli prowadzisz wewnętrzny dialog z samym sobą.

[ctt template=”2″ link=”48kdL” via=”yes” ]Mów o sobie tylko dobrze. Nawet jeśli prowadzisz wewnętrzny dialog z samym sobą.[/ctt]

Praktykuj wdzięczność.

Ciesz się tym co masz teraz. Koncentruj się na tym, co masz, zamiast skupiać się i mówić o tym, czego wciąż Ci brakuje.Za co dzisiaj jesteś wdzięczny? Wypowiedz to na głos, lub zapisz w notatnik.

Kochaj siebie.

Zaakceptuj siebie takim jaki jesteś. Nikt nie jest doskonały. Jesteśmy tylko ludźmi, którzy popełniają błędy, podejmują złe decyzje. Jesteśmy tylko ludźmi – zasługującymi na miłość, szacunek i bogactwo duchowe. Zdolni i chętni do rozwoju i kształtowania siebie i swojego otoczenia. Tacy jesteśmy. Zaakceptuj i pokochaj.

Najlepszym ćwiczeniem, które w tym kierunku możesz wykonać, jest proste zdanie przed lustrem: “Kocham Cię”. Jeśli pokochasz siebie, pokochasz innych.

Odetnij się od toksycznych ludzi.

Jeśli pracujesz nad wzmocnieniem, poczucia własnej wartości, musisz wyeliminować ze swojego otoczenia wszystkich ludzi, którzy ciągną Cię na dno, zarażając negatywizmem. Przebywając z takimi ludźmi, sam taki się stajesz taki jak oni.

Zamiast tego zacznij otaczać się optymistami, którzy w każdym wydarzeniu potrafią dostrzec coś, z czego można wydobyć wartość.

Świętuj swoje sukcesy. Nawet te najmniejsze.

Zapisuj sobie swoje małe zwycięstwa i dawaj sobie za nie nagrodę. Doceniaj siebie za wszystko, co udało Ci się osiągnąć. W ten sposób dostarczysz sobie przyjemnych impulsów i będziesz wzmacniał swoją motywację do realizowania kolejnych celów.

Zapisując każde osiągnięcie, budujesz swoją listę powodów do dumy. Zobaczysz, jak wiele jesteś w stanie zrobić w określonym czasie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments