Techniki sukcesu

4 błędy, które popełniasz, gdy planujesz swój dzień pracy

Pewne mechanizmy objęte w naszej pracy to po prostu rutyna. Codziennie dbasz o swoje poranne obowiązki, cieszysz się przerwą obiadową i kończysz dzień większą ilością pracy.

Nawet jeśli możesz doświadczyć tej samej rutyny każdego tygodnia, drobne szczegóły są łatwe do zmiany. Może to wpłynąć na Twoją produktywność, w zależności od tego jak planujesz swój dzień pracy.

Jeśli uważasz, że wydajność pracy może się zwiększyć, sprawdź te pięć błędów, które prawdopodobnie popełniasz planując swój dzień pracy. Niewielka zmiana w sposobie podejścia do dnia pracy może mieć ogromny wpływ na to, ile w końcu osiągniesz.

Wykonywanie wielu zadań

Ludzie lubią wspominać, że są świetni w wielozadaniowości. Jest to umiejętność, która sprawia, że ludzie czują, że mogą podbić wszystko i nadal wydzielać wysokiej jakości pracę, gdy są skoncentrowani na różnych rzeczach. Badania wykazały, że praca wielozadaniowa zmniejsza ogólną produktywność, odrywając od siebie uwagę, co może być tym, co trzeba naprawić.

Nieplanowane przerwy

Kiedy stoisz przed dniem pełnym terminów i spotkań, możesz ulec pokusie zaplanowania wszystkiego, zobowiązując się nie opuszczać biurka na dłuższy okres czasu. Nie zrobienie nawet krótkiej przerwy powoduje tylko wypalenie, które rujnuje jakość pracy, jaką wykonujesz.

Pozostawienie rzeczy na pastwę losu

Jeśli planujesz dzień, to napewno zdarzy się, że zmieścisz w nim kilka ważnych zadań tuż przed ukończeniem wcześniejszych. Takie pozostawienie rzeczy przypadkowi, nie pomoże Ci w żaden sposób zwiększyć produktywności. Musisz tylko odłożyć te zadania na później do jutra, co powoduje, że Twoja praca opóźnia się o kolejny dzień.

Spisywanie ogólnych zadań

Na liście rzeczy do zrobienia możesz codziennie zapisywać takie rzeczy jak “posortować skrzynkę odbiorczą” lub “zrobić prezentację Powerpoint”. W rzeczywistości jest wiele kroków, których wymagają te zadania, a które mogą trwać o wiele dłużej, niż sobie wyobrażałeś.

Zapisuj konkretne cele. Codziennie rano zastanów się, jakie są twoje cele na ten dzień, a następnie podziel te cele na możliwe do zrealizowania kroki. Uzyskanie konkretnych informacji pomoże Ci zdecydować, ile czasu naprawdę musisz poświęcić na każdy projekt i jak będzie wyglądał Twój dzień.

fotografia: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments