photo of man wearing gray shirt near sea
Przemyślenia

Mądre Życie – witajcie ponownie!

Dwa lata minęło od ostatniego wpisu na naszym blogu – blogu jeszcze ze starą domeną sukc.es. Dwa lata minęło od momentu, gdy opublikowaliśmy cokolwiek na Instagramie czy Facebooku. I przyznajemy się bez bicia, że było to przemyślane posunięcie.

Po pierwsze chcieliśmy przemyśleć formułę, jaką posługiwaliśmy się na stronie. Teraz już wiemy czego chcemy i startujemy na nowej domenie. Dlaczego więc zmiana?

Co to jest sukces? Wedle Wikipedii to działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. Jednostką w tym przypadku jesteśmy my – ludzie.

I co jeśli osiągniemy wyżej wymieniony? Co jeśli spełnimy swoje marzenia, plany czy pragnienia? Moim zdaniem to bardzo złe pytania. Więc po co je sobie zadawać? Nie lepiej przeanalizować to, w jaki sposób cel został osiągnięty? Za wszelką cenę, po trupach, czy mądrze i z rozwagą? Przy której drodze będzie większa satysfakcja?

Ja osobiście uważam, że w życiu warto być odpowiedzialny – nie tylko za siebie, ale i ludzi z którymi żyjemy, z którymi rozmawiamy czy współpracujemy. Kiedyś powiedziano mi: “Żyj najpiękniej jak umiesz – po swojemu. Spełniaj się i dokonuj odważnych wyborów. Próbuj, bo jeśli nie będziesz próbował, nie będziesz wiedział co tracisz… Idź przez życie z odwagą w sercu, o toczony ludźmi, których kochasz. Żyj mądrze i bądź mądry”. I tego wam i sobie życzę!

Witaj w swoim mądrym życiu!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments