Fot: skeeze // CC0 Public Domain
Rozwój osobisty

9 zasad jak nie być tym przeciętnym

Fot: skeeze // CC0 Public Domain
Fot: skeeze // CC0 Public Domain

Jak wiele jest książek traktujących o lepszym życiu, sukcesie i motywacji? Jak wielu jest autorów publikujących w Internecie porady dotyczące naszej zmiany? Od cholery i jeszcze więcej. Czy są one skuteczne? Czy sprawią, że wstaniesz i odniesiesz sukces?

Nie. Powiem, że na pewno nie!

Sama książka przeczytana od deski do deski ze zrozumieniem nic dokładnie ci nie da. Przeczytanie tysiąca, czy miliona z nich, też nie. A wykłady? Webinaria? Szkolenia?

To wszystko sprawi, że wyjdziesz pozytywnie naładowany, z głową pełną możliwości, przyjdziesz do domu, usiądziesz wygodnie na kanapie i… Będzie dalej, jak było. Nic się w Twoim życiu nie zmieni. Jesteś przeciętnym, zarozumiałym, chamskim, wrednym i podejrzliwym polaczkiem – takim jakim byłeś przed przeczytaniem książki, czy po szkoleniu.

I tu właśnie przychodzi z pomocą słowo: “Działaj”. Wstań, podnieś cztery litery i przelej myśli na papier. Za pośrednictwem papieru wypełniaj punkt po punkcie, to, co zapisałeś. Wstań i podnieś się. To oznaka, że zabierasz się za działanie, że działasz. Że robisz to i wiele więcej.

Tylko ludzie, którzy “działają” osiągają swoje cele! Tylko ludzie zmotywowani robią wszystko co sobie założyli. Działają ponadprzeciętnie, z pasją na przekór lękom, problemom czy innym destrukcyjno-myślącym ludziom. Nie patrzą na przeciwności, a problemy zjadają na drugie śniadanie.

Nie bądź przeciętnym, dołącz do elity i bądź elitą, dla elit. Działaj według poniższych zasad i pomóż wcielać je innym. Pamiętaj, że poniższe podpunkty są tylko pomocą dla Ciebie, wskazówką, która pozwoli Ci przeżyć swoje życie zgodnie z założonymi celami.

  1. Prowadź ambitne życie. Stawiaj sobie poprzeczkę wysoko i oczekuj tego samego od innych. Ustal cele i obierz kurs, by je osiągać. Eliminuj przeciętniaków – oni zawsze wykopią nie jeden dołek pod Tobą.
  2. Nie oglądaj telewizji, nie czytaj prasy, która nie sprawia, że stajesz się lepszy. Nie wierz, we wszystko co Ci powie mądra głowa z telewizji. Miej swoje zdanie i swoje ambitne media, które pomogą Ci w życiu.
  3. Nie plotkuj i obgaduj ludzi, którym się udało osiągnąć w życiu sukces. Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy wmawiają się, że się nie da – że trzeba być dobrze urodzony albo ukraść pierwszy milion.
  4. Nie przejadaj pieniędzy, inwestuj je. Ale nie za radą kolegów, maklerów czy doradców, którzy nakręcą Cię na wysoką prowizje. Inwestuj w siebie, zdrowie i szczęście rodzinne. Odkładaj pieniądze na swoje bieżące wydatki, studia dzieci czy emeryturę. Rób to mądrze i z głową.
  5. Za swoją sytuację materialną nie obwiniaj rządu i prezydenta. Oni i tak mają Cię w dupie. To Twoja i TYLKO Twoja wina, że pracujesz w fabryce, zarabiając najniższą krajową. To Twoje życie i Twoje decyzje. To TY popełniasz błędy! Nie rząd, politycy, premierzy czy prezydent!
  6. Nie trać czasu na pokazywanie i demonstrowanie swojej mądrości politycznej, moralnej czy religijnej. Nie trać czasu i energii na zbędne działania, które i tak najprawdopodobniej nie będą zauważone.
  7. Ucz się języków obcych, chodź na dodatkowe kursów i rozwijaj się. Doskonal się zawodowo i słuchaj ludzi, którzy już przetarli Twoją ścieżkę. Ucz się na błędach innych, ale nie bój się popełniać swoich.
  8. Słuchaj i pozwól być słuchanym. Nie przerywaj rozmówcy, ale miej coś do powiedzenia. Wymieniaj się doświadczeniami i rozdawaj doświadczenie. Ucz się od innych i pozwól się uczyć innym. Nawiązuj kontakty i podpisuj zdrowe pakty, bo nie każdy chce Ci wbić Twój własny nóż w plecy.
  9. Działaj!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments