Stres

5 sposobów na szybki relaks dla zapracowanych

Co zrobić, kiedy nie możesz rzucić wszystkiego i wyjechać w Bieszczady, by trochę odpocząć? Mam dla Ciebie kilka propozycji, które pozwolą Ci przez 15 minut osiągnąć nirwanę.

Szybka sesja Jogi

Tu istnieją techniki, które pozwolą Ci na odrobinę ruchu, nawet jeśli nie masz na to sposobności czy miejsca. Na początek, możesz wypróbować kilka pozycji, które wykonasz przy biurku lub na podłodze.

Kojące dźwięki

Przywołaj przyjemne skojarzenia za pomocą darmowych stron, czy aplikacji, oferujących kojące dźwięki. To ułatwi Ci zaśnięcie i ukoi twoje skołatane nerwy po ciężkim dniu.

Oddychaj

Nie mam tu na myśli oddychania, które wykonujesz bezwiednie. Zachęcam do przyswojenia sobie technik, które pozwolą Ci na relaks w każdej sytuacji. Efekty zobaczysz już po kilku dniach.

Patrz na zieleń

Udowodniono, że zielony kolor koi nerwy, a już przede redukują poziom hałasu i… Zwiększają Twoją produktywność. W związku z tym, jeśli nie masz jeszcze “zielonego” w Twoim otoczeniu, zapraszam Cię do sklepu 😉

Masaż

Nie namawiam Cię do jazdy do drogiego SPA, lecz krótki 5 – 15 minutowy masaż uszu lub dłoni. Tak uszu lub dłoni. Dalekowschodnie zasady akupresury mówią, iż masowanie odpowiednich miejsc na dłoniach lub uszach wpływa na obniżenie stresu. Już 5 minut takiego masażu, przynosi efekty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments