Rozwój osobisty, Sen, Techniki sukcesu

Dlaczego warto usunąć ze swojego otoczenia rozpraszacze?

Są sytuacje, w których musimy dokończyć swój projekt czy wpis na blogu. Jednak za nasze niepowodzenie w wykonywaniu kolejnych zadań i czynności odpowiadają najczęściej rozpraszacze.

Rozpraszacze to, sytuacje, które uniemożliwiły nam skupienie się na wykonywaniu konkretnych czynności. Przykładowymi rozpraszaczami, są powiadomienia w naszym smartfonie, telefon od szefa lub znajomego lub po prostu źle dobrane miejsce pracy.

Jeśli chcesz skupić się na wykonywanej czynności, powinieneś między innymi niwelować wszystkie rodzaje zbędnego hałasu, który to potrafi wytrącić Cię właściwego dla Ciebie trybu pracy.

Organizacja pracy.

Przede wszystkim, zanim zaczniesz sprawdź, czy Twoje miejsce pracy jest odpowiednio wyciszone i przede wszystkim posprzątane. Nie musisz tu instalować specjalnych – drogich uradzeń, które wyciszą Twoje miejsce pracy – ważne byś upewnił się, że jest ono właściwie dla Ciebie przygotowane. Pamiętaj o właściwej pozycji podczas pracy. Pozycja w której leżysz przed komputerem, nie sprawi, że będzie Ci się chciało dokończyć to co zacząłeś.

Zorganizuj się na tyle, byś miał wszystkie niezbędne elementy, których możesz potrzebować do pracy. Miej je na widoku, byś nie musiał nie potrzebnie odrywać się od czynności, którą obecnie wykonujesz.

Social Media

Social media – Facebook, Twitter czy Instagram, to największe pożeracze Twojego czasu, a jednocześnie główne rozpraszacze. Wystarczy jedno powiadomienie, czy alarm z portalu, byś wziął telefon i… Co prawda ułatwiają kontakt ze znajomymi, czy pozwalają sprawdzić najnowsze aktualności, ale musisz pamiętać, że odczytując powiadomienie często odrywasz się od tego co robisz.

Sen

To bardzo źle, jeśli przystępujesz do pracy po nie przespanej nocy. To z kolei powoduje, że jesteśmy bardziej rozproszeni i nie możemy się skupić na jednej czynności.

Jeśli Twój organizm domaga się snu po nie przespanej nocy, to nie licz na to, że będzie pracował na pełnych obrotach. Będzie rozdrażniony i nie będzie mógł się skupić na wykonywanych czynnościach.

Stres

Unikaj też stresu. Niepotrzebne zamartwianie siępowoduje, że działamy chaotycznie i nie skupiamy się wystarczająco na tym, co najważniejsze.

Podejdź do swojej pracy z odpowiednim dystansem. Jeśli na okrągło będziesz się bał, że nie podołasz wymaganiom przełożonych, to warto zastanowić się, czy wykonywana praca na pewno jest odpowiednia dla Ciebie. Rynek pracy jest ogromny – więc może warto znaleźć pracę taką, jaką lubisz?

Pamiętaj, że to Ty jesteś Panem swojego losu. To Ty decydujesz jak będzie wyglądało Twoje stanowisko pracy. Pamiętaj także, że im szybciej ją wykonasz, będziesz miał więcej czasu by odpocząć w ulubiony dla Ciebie sposób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments