Rozwój osobisty

3 sekrety do pełni szczęścia

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko musi być perfekcyjne i szybko dostarczone, aby zadowolić klientów, bardzo łatwo jest zapomnieć o podstawach i dać się wciągnąć w życiowe wydarzenia – nad którymi nie ma się kontroli.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie stają się coraz bardziej wymagający i zawsze szukają chwilowej gratyfikacji, gdziekolwiek by nie spojrzeli… ale jakim kosztem?

1 – Zwolnij

Wielu ludzi o tym nie wie i popełnia błąd. Nie możesz być szczęśliwy, jeśli cały czas się spieszysz.

Teraz, nie zrozum mnie źle. Jest czas i miejsce, aby przyspieszyć. Na przykład, bycie szybkim i posiadanie takiego poczucia pilności w tym, co robisz, może być świetnym sposobem na poprawienie swojej wydajności i zrobienie wielu rzeczy.

2 – Skup się na właściwych rzeczach

Skupienie jest jednym z najsilniejszych, najbardziej praktycznych i łatwych w użyciu narzędzi, które wszyscy mamy do dyspozycji.

Jeśli ciągle myślisz o złych rzeczach, które dzieją się w twoim życiu to w swoje myślenie nakierowujesz na po części na przeszłość i tak kształtujesz swoje myślenie, by pogrążało ciebie dalej.

Jakość twojego życia jest wprost proporcjonalna do obiektywu, przez który patrzysz na życie. Jeśli widzisz świat negatywnie, to taki on jest.. I dalej będzie.

Warto to zmienić poprzez zamknięcie obecnego rozdziału. Warto zadać sobie pytania: “Gdzie teraz jestem i gdzie chciałbym być za 5 lub 10 lat?”oraz: “Co mam zrobić by było lepiej?”

Zadawanie pytań jest najlepszym sposobem na zmianę ostrości naszego obiektywu gdyż pytania zahaczają o nasz umysł zmuszając nas do kreatywności.

3 – Pozwól odejść od kontroli

To zupełnie normalne, że ludzie chcą cały czas mieć kontrolę, ale to po prostu nie jest realistyczne. Możesz mieć kontrolę nad tym co jesz, ale nie masz żadnej kontroli nad gospodarką, ani nad swoim szefem, który może cię zwolnić w każdej chwili.

W takim przypadku musicie przyjąć właściwy sposób myślenia: przyjąć, że wszystko, nad czym macie kontrolę, to twój wewnętrzny świat. Możesz wybrać, jak się z kimś czujesz lub jak na niego reagujesz, ale nie możesz kontrolować jego reakcji.

Kiedy już zdejmiesz ten ciężar z ramion, życie będzie o wiele łatwiejsze, ponieważ twoje szczęście nie będzie już zależało od zewnętrznych okoliczności.

Nie potrzebujesz niczego ze świata zewnętrznego, aby być szczęśliwym. Możesz być szczęśliwy już teraz, w tym momencie po prostu wybierając. Wszystko zaczyna się w twojej głowie, od właściwego nastawienia.

foto: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments